Serum Biolaven

Zaprezentuje Wam dzisiaj serum do twarzy – olej z pestek winogron i olejek lawendowy firmy Biolavan organic o działaniu przeciwzmarszczkowym przeznaczone do zaawansowanej pielęgnacji każdego rodzaju skóry.
Stopniowa zbliża się lato i postanowiłam jeszcze bardziej zadbać o swoją skórę i z taką właśnie myślą postanowiłam zaopatrzyć się i wypróbować olejek firmy Biolaven. Przede wszystkim zależało mi na wygładzeniu i ujędrnieniu mojej skóry twarzy oraz nadaniu jej promiennego wyglądu. Niestety po zimie skóra wręcz prosi się o takie działanie, tym bardziej że wiosna również nie rozpieszcza nas pogodą 🙂
Na pierwszy rzut spoglądając na skład produktu zauważyć można, iż bazuje on na takich olejach  jak : olej sojowy, z pestek winogron, arganowy oraz olejek lawendowy.

serum

Serum polubiłam od pierwszego zastosowania, przede wszystkim czaruje mnie swoim zapachem olejków eterycznych i lawendy, które odczuwane są na odległość. Konsystencja produktu jest oleista, a najlepsze efekty otrzymuje się stosując serum na noc, po odpowiednim oczyszczeniu twarzy. Po jego nałożeniu warto również wykonać krótki masaż twarzy, aby dodatkowo korzystnie wpłynąć na odpowiednie zaaplikowanie kosmetyku i ujędrnić skórę. Po tak zastosowanej formule wstaje rano z promienistą i napiętą skórą twarzy.
Warto pamiętać, że wszystkie oleje, w tym właśnie olejowe sera stosuje się po nałożeniu kremu. Po oczyszczeniu twarzy, nakładamy na nią konsystencje od najbardziej lekkich (tonik- by wyrównać ph skóry po myciu), poprzez krem (ważne by były tutaj humektanty żeby skórę naprawdę nawilżyć- to np.. kwas hialuronowy, mocznik, aloes, ksylitol, mleczan sodu itp.) po właśnie serum, czyli najcięższą konsystencję. Ważne jest to dlatego, że oleje same w sobie nie mają możliwości nawilżania skóry, one jedynie zatrzymują w niej nawilżenie, które wcześniej przecież musimy tam wprowadzić!
Serum, mimo iż jest kosmetykiem olejowym powinno sprawdzić się na cerze każdego typu, nawet tej tłustej. Nie powinno ono powodować zapychania, ponieważ główny olej na którym ono bazuje; olej z pestek winogron jest olejem typu lekki i nie jest komadogenny. Również olej sojowy i arganowy nie powinny wykazywać takich właściwości  Kosmetyk stosuję od tygodnia i muszę przyznać, iż jestem bardzo zadowolona i zauważyłam znaczącą dla mnie różnice w wyglądzie skóry.
Skład serum Biolaven:
Glycine Soja Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Squalane, Tocopheryl Acetate, Lavandula Angustifolia Oil, Linalool, Limonene, Geraniol, Citronellol.
Kilka słów i krótka charakterystyka  wymienionych składników serum :
Glycine Soja Oil (olej sojowy) – tworzy ochronny, odżywczy film, wygładza, zmiękcza i natłuszcza. . Dostarcza witaminę E, cennego przeciwutleniacza, zapobiega starzeniu skóry i zmarszczkom, uelastycznia i przyspiesza regenerację zniszczonej skóry. Występuje często w różnego rodzaju kosmetykach, mydłach, kremach, mieszankach olejowych do twarzy, ciała i włosów oraz w naturalnych świecach do masażu. W niewielkich stężeniach zalecany jest także do cery tłustej i trądzikowej. Pełni w kosmetykach wiele funkcji takich jak: funkcja kojąca, łagodząca, natłuszczająca, ochronna, odżywcza, przeciwzmarszczkowa i wygładzająca. 
Vitis Vinifera Seed Oil (olej z pestek winogron) – emolient tzw. tłusty.  Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. 
Argania Spinosa Kernel Oil (olej arganowy) –  ogólnie uznany za najbardziej pielęgnacyny olej na świecie, rewitalizuje, wygładza, opóżnia procesy starzenia, pomaga przy trądziku. Jest źródłem witaminy E i kwasów omega-6, odżywia i regeneruje. 
Squalane- jest zaliczany do lekkich olejków, które szybko wnikają w skórę, bez pozostawiania poczucia tłustość, jako składnik spoiwa międzykomórkowego, wpływa na utrzymanie odpowiedniej, ciekłej struktury wodno-lipidowej, która zapewnia prawidłowe nawodnienie skóry. Zapewnia miękkość, elastyczność oraz chroni przed parowaniem wody z wnętrza skóry, dodatkowo wykazuje działanie ochronne przed inwazją bakterii i grzybów oraz przed działaniem promieniowania UV i innymi czynnikami środowiska. Skwalan to również antyoksydant, chroniący lipidowe struktury skóry przed utlenianiem i wolnymi rodnikami. Działa nawilżająco, wzmacnia naturalną barierę lipidową skóry, lekko natłuszcza.
Tocopheryl Acetate – substancja o działaniu antyoksydacyjnym, hamuje procesy starzenia się skóry wywołane np. promieniowaniem UV. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Wykazuje zdolność wbudowywania się w struktury lipidowe błon komórkowych i cementu międzykomórkowego warstwy rogowej, dzięki czemu wzmacnia barierę naskórkową. Wzmocnienie bariery naskórkowej nie tylko utrudnia wnikanie substancji obcych i zapobiega podrażnieniom, ale także hamuje utratę wody dzięki czemu wpływa na poprawę nawilżenia skóry. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry.
Lavandula Angustifolia Oil (olejek lawendowy) – Przyspiesza regenerację naskórka, łagodzi, ale przede wszystkim nadaje naturalny zapach, który działa uspokajająco i nasennie, m.in. z tego powodu jest wykorzystywany w kosmetykach dla niemowląt. W kosmetykach pełni funkcję substancji antybakteryjnej, przeciwzapalnej, kojącej, wzmacniającej naczynia krwionośne. 
Linalool – w kosmetykach oraz perfumach stosowany jako substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowych. Ma właściwości bakteriobójcze, może mieć działanie alergenne. Związek ten ulega stopniowemu rozkładowi w kontakcie z tlenem, tworząc utleniony produkt uboczny, który może powodować reakcje alergiczne. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej można minimalizować nie dopuszczając do utlenienia kosmetyku – zamykając szczelnie opakowanie po każdym użyciu lub kupując kosmetyki w mniejszych pojemnościach. 
Limonene – Odpowiedzialny jest za zapach cytryn, znajduje się głównie w jej skórce, sytuacja podobna do Linalool i może poprzez reakcję z tlenem powodować alergię. 
Geraniol – występuje w olejkach eterycznych. Ma intensywny zapach kojarzący się ze świeżością i pelargoniami, dlatego stosuje się go często w wielu kompozycjach zapachowych. 
Citronellol – składnik kompozycji zapachowych.

 

Leave a comment